Jakie korzyści niesie jazda konna.


Pewnie wiele razy zastanawialiście się jakie korzyści niesie za sobą jazda konna. Postanowiliśmy, w ten pierwszy dzień świąt, przybliżyć Wam kilka z nich. Podstawowe to relaks i rekreacja plus towarzystwo. Kolejnymi i nie mniej ważnymi są korzyści zdrowotne.
Więc co daje dokładniej:

* Utrzymuje naszą aktywność fizyczną, spędzamy więcej czasu na świeżym powietrzu.
* Buduje pewność siebie, ponieważ jest to partnerstwo z koniem, w którym stajemy się nauczycielem i przywódcą. Podczas takiej pracy, gdy mówisz zwierzęciu o wadze od 380 do 1000kg, w którym kierunku ma podążać, a ono podąża z Tobą, zyskujesz poczucie spełnienia. Czy coś od takiego treningu przywództwa może lepiej budować pewność siebie? Tu zostawimy odpowiedź Wam.
* Zmniejsza stres. Nawet ograniczone interakcje ze zwierzętami mogą powodować obniżenie ciśnienia krwi i hormonów związanych z reakcjami stresowymi.
* Poznajemy ludzi o tej samej pasji. Większość ludzi jeżdżących konno, będzie  świadczyć, że to właśnie na koniach lub stadninach poznali swoich długoletnich przyjaciół.
* Pomaga osobom niepełnosprawnym zachować aktywność. Jazda na koniu może przynieść fizyczne korzyści dla takich osób, jednocześnie interakcja ze zwierzęciem przynosi korzyści mentalne, angażując kreatywną stronę mózgu.
* Buduje charakter
* Promuje związek z naturą. Przebywanie na  świeżym powietrzu, z dodatkową dawką witaminy D dostarczaną przez słońce, na pewno dobrze działa na nasze organizmy.
* Utrzymuje masę kostną. Wszystkie ćwiczenia, noszenie sprzętu i siodeł, angażują w pracę nasz aparat ruchu, co jest ważne w miarę starzenia się.
* Wspomaga trawienie. Nie wiedzieliście?! Jazda konna w chodzącym tempie, tak jak chodzenie pieszo, stymuluje narządy wewnętrzne. Pomaga to w trawieniu i funkcjonowaniu wątroby.


Macie coś do dodania? Czekamy na Wasze komentarze i lajki!

 

NA NASZYM PROFILU NA FACEBOOKU ;)